Към bezplatno.info портал | Галерия | Сайтове | Чат | Цитати | #bezplatno.info @ uniBG | Филми | Футбол | Качване на картинки | Health and weight loss
 Въпроси/Отговори ::  Търсене ::  Потребители ::  Потребителски групи ::   Регистрирайте се ::  Вход 

Google

- А стига бе, стабилен Shell и то с SMS?
- Ахам, при нашия спонсор Forci.com!

Как всъщност да използвам домейна ?
Иди на страница 1, 2  Следваща  
Създайте нова тема   Напишете отговор
Безплатни домейни Форуми » Относно домейните
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
iasen_h
Сам не си знае парите
Сам не си знае парите

329 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 5:20 pm    Заглавие: Как всъщност да използвам домейна ? Отговорете с цитат

Значи искам да попитам ако спечеля домейн там на квото и да е инфо ком .Как ще го използвам сайта ми е регистриран в hit.bg ще може ли да стане .com или там каквото е или трябва другаде да си сложа сайта Confused ?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sponsor
DragonDido
Сам не си знае парите
Сам не си знае парите

Местожителство: Sofia City
82 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В хит не става Shocked в freehostia.com става според мен.
Много богат
Много богат

Местожителство: В училище...:)
199 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А някой знае ли да ли става ако е на моя компютър хостван сайта.Тоест моето ИП да се отваря от festar.info примерно?
Посетете сайта на потребителя
Sponsor
iasen_h
Сам не си знае парите
Сам не си знае парите

329 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така май става ама компа ти трябва да е включен доста често.Имам един приятел дето така си е пуснал сайта сас домейн на .net Wink ама мен ме интересува каде да си хостна сайта за да ми бачка домейна Smile
Dizaster
Забогатяващ
Забогатяващ

43 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Купете си по един хостинг и няма да имате проблем! Не е скъпо има хостинги от 2лв на месец!
Festar
Много богат
Много богат

Местожителство: В училище...:)
199 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние те питаме как да стане номера а не какво да си купим!!!Апак компа може да си ми е включен постоянно ако трябва... Very Happy
Sponsor
BRAINSPORTAL
transfix
Богат
Богат

187 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 9:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Festar написа:
Ние те питаме как да стане номера а не какво да си купим!!!Апак компа може да си ми е включен постоянно ако трябва... Very Happy

Ако искаш resolve на домейна ти към ип-то ти, просто смени dns сървърите на web хостинг компанията с тези на доставчика ти. Но това не е много практично понеже трябва имаш добра машина която да не бъде използвана, а просто да седи онлайн и да е стабилна само за да бъде сайта ти онлайн.Тоест то може и домашното ти pc да е сървър, но зависи от това колко посетителя имаш, колко тежък е сайта и колко е натоварен.
Irvine_Welsh
Милионер
Милионер

Местожителство: Vladislavovo
77 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Пон Май 07, 2007 11:29 pm    Заглавие: РЕШЕНИЯ Отговорете с цитат

Давам готово решение.
Казва се freedns.afraid.org.
Първо делегирате домейна на техните нейм сървъри (NS).Това става от контрол панела на вашия регистратор (не знам с кой регистратор работи този сайт).
После от панела за управление в freedns.afraid.org си добавяте вашия домейн, и след това от настройките за домейна които ще видите избирате пренасочване CNAME, и маркирате радиобутона cloak.
После най отдолу написвате адреса към сайта си в хит.бг. Например tvoqsite.hit.bg . По този начин се прави пренасочване към друг адрес.
Маркирането на cloak служи за да се зарежда вашата страница в невидим фрейм, така че в адрес бара да се вижда tvoqdomain.info .
Сайта предлага и т.нар динамичен DNS - нещо необходимо ако хоствате сайта си на домашния компютър и IP адреса ви се сменя динамично. Предлагат и хиляди домейни към които безплатно може да си регистрирате събдомеин - пак със същите функции за редирект.
Естествено повечето безплатни/платени хостинги дават възможност да ползвате техните NS без да е нужен посредник от рода на freedns.afraid.org .
П.С. Не е описано много добре но който поназнайва английски ще се оправи. Който не поназнайва да научи - ще му е от полза.
offtopic, видях че в Аукциона се дават точки за някакво предизвикателство. Интересно ми е аз мога ли да дам предизвикателство там, и ако да то как после да прехвърля точките на потребителя.
За бЛога ми !
ОУ Н.Рилски
Dan4o
Милионер
Милионер

Местожителство: Варна
55 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 6:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това е яко Very Happy
Sponsor
BRAINSPORTAL
DrLevine
Сам не си знае парите
Сам не си знае парите

0 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки домейн има опция в даден панел ... където можеш да насочиш към коя ИП да се ресолв домейна примерно ти си собственика на buzkata.info ип-то което ти дават от хостинга за buzkata.info e 99.99.99.00 (пример) твоето ип е 11.11.11.00 влизаш си в контрол панела и го едитваш!
След 24часа всичко ще си бачка и домейна ти ще бъде пренасочен към теб ...
а ако искаш вместо към теб, а в хит.бг примерно там пишеш buzkata.hit.bg надяваме се, че ме разбрахте ... но според мен по-добре е да си вземете хостинг има хостинг за 1.20 с ДДС на месец и мисля, че е по-добре отколкото само да си мъчите компа пък и несе знае дали ще се отваря като хората!
Надявам се да съм Ви бил полезен и да сте ме разбрали!
Поне преди когато ползвах godaddy имаше такава опция за домейна ... сега съм на tophost.bg и пак го има Smile
iasen_h
Сам не си знае парите
Сам не си знае парите

329 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега в край на сметка кажете каде да си хостна сайта в кой сайт за да мога да изпозвам домейна Smile.freehostia.com ли ? Каде ще стане ?
Irvine_Welsh
Милионер
Милионер

77 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами навсякъде може. Както съм писал горе и в hit.bg може да си го оставиш, само да му направиш CNAME пренасочване с cloak. Иначе freehostia e добър хостинг, но може би заради претоварване или отдалеченост, е малко по бавен от hit.bg. за сметка на това предлагат Домейн съпорт, php и една безплатна Mysql база данни.
За бЛога ми !
ОУ Н.Рилски
Sponsor
BRAINSPORTAL
Dan4o
Милионер
Милионер

Местожителство: Варна
55 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Вто Май 08, 2007 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Irvine_Welsh написа:
Ами навсякъде може. Както съм писал горе и в hit.bg може да си го оставиш, само да му направиш CNAME пренасочване с cloak. Иначе freehostia e добър хостинг, но може би заради претоварване или отдалеченост, е малко по бавен от hit.bg. за сметка на това предлагат Домейн съпорт, php и една безплатна Mysql база данни.

Има ли БГ free hosting който предлага php+Мysql
Irvine_Welsh
Милионер
Милионер

77 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 6:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами има, ама трябваше да потърсиш в раздела безплатен хостинг. Там се коментират два такива безплатни хостинга. Ама и двата май не поддържат домейн съпорт и ще трябва да си правиш редирект. И като цяло отзивите за тях не са много добри.
За бЛога ми !
ОУ Н.Рилски
Connected
Забогатяващ
Забогатяващ

Местожителство: София
114 Домейн Точки

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-вече, трябва ви добър и стабилен хостинг. За евтини решения ви препоръчвам DXBG.com - 1,25 лева на месец с PHP & MySQL поддръжка и достатъчно уеб пространство + трафик. Насочвате домейна към неймсървърите на хостинга (примерно, при dxbg.com са ns1.dxbg.com и ns2.dxbg.com) и настройвате определения скрипт да работи с вашия домейн. Имайте в предвид, че обновяването на неймсървърите може да отнеме от 3 до 48 часа, като това не зависи от домейн регистратора, а от ICANN.
Sponsor
Покажи мнения от преди:   
Безплатни домейни Форуми » Относно домейните Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
SMS Реклама
receptite.co.cc | dietichno.com | WWW.OBQVI.US | bg-download.info | mmo-bg.com | mmo-bg.com.knigite | www.Flirtovete.com | Simpatiagi.com | kolelo.net | FILMI.be | 
Към bezplatno.info портал | Галерия | Сайтове | Чат | Цитати | #bezplatno.info @ uniBG | Филми | Футбол | Качване на картинки | Health and weight loss